ظروف مناسب مایکروفر، ظروفی هستند که در مدت زمان قرارگیری در ماکروفر شکل ظاهری و انسجام خود را از دست نمی‌دهند و مواد شیمیایی تولید نمی‌کنند. توصیه می‌شود که مواد غذایی خود را تنها در ظروف قابل استفاده در ماکروفر قرار دهید چرا که ممکن است بشکنند یا حتی آب شوند. اگر آشنایی زیادی

ظروف مناسب مایکروفر، ظروفی هستند که در مدت زمان قرارگیری در ماکروفر شکل ظاهری و انسجام خود را از دست نمی‌دهند و مواد شیمیایی تولید نمی‌کنند. توصیه می‌شود که مواد غذایی خود را تنها در ظروف قابل استفاده در ماکروفر قرار دهید چرا که ممکن است بشکنند یا حتی آب شوند. اگر آشنایی زیادی با این ظروف ندارید  با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

معرفی ظروف مناسب مایکروفر

ماکروفر یکی از لوازم خانگی پرکاربرد است که توسط آن مواد غذایی در عرض چند ثانیه داغ می‌شوند. از این دستگاه می‌توان برای پخت برخی از غذاها، یخ زدایی و گرم کردن آنها استفاده کرد. این عمل توسط ارتعاشات تولید شده توسط لامپ داخل ماکرویو محقق می‌گردد که فعالیت مولکول‌های آب داخل غذا را بیشتر می‌کند و باعث افزایش دمای آنها می‌شود.
در صورتی که از ظرف نامناسب استفاده کنید، این ارتعاشات نمی‌تواند از بدنه ظرف عبور کند و باعث خرابی ظرف می‌شود. در این حالت غذا گرم نمی‌گردد و یا ممکن است به مواد غذایی داخل ظرف، ترکیبات مضر شیمیایی اضافه شود. به همین دلیل تنها باید از ظروف مخصوص ماکرویو استفاده نمایید تا بهترین نتیجه حاصل شود.
به طور کلی ظروف قابل استفاده در ماکروفر، ظروفی هستند که در ته آنها علامت ماکروفر کشیده شده باشد. این ظروف به راحتی اشعه ماکروفر را از خود عبور می‌دهند تا مواد غذایی داخل گرم و آماده استفاده شوند. این اشعه تغییری در بدنه ظرف ایجاد نمی‌کند و ظرف داغ نمی‌گردد. از بهترین ظروف مناسب ماکروفر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
{رای دهید}

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *